HIIENA INTYMNA W EKOLOGICZNYM WYDANIU – GENTLE DAY

Hej! Jak wiecie ostatnio kosmetyki, których używam to produkty naturalne i ekologiczne – moja skóra je kocha, a dzięki zrównoważonej produkcji jest to lepszy wybór dla planety. 

Gentle Day

Podczas przechodzenia na bardziej naturalną i ekologiczną stronę makijażu i pielęgnacji warto też pamiętać o pozostałych aspektach higieny. W naszym domu od miesięcy super sprawdza się papier toaletowy pochodzący z recyklingu, a ostatnio wypróbowałam nowe (dla mnie) ekologiczne wkładki i podpaski marki GentleDay. 

Gentle Day

Wkładki i podpaski Gentle Day® są produkowane z wysokiej jakości materiałów, nie są chlorowane, nie mają zapachu, posiadają przyjazny dla skóry odczyn pH, a bawełna wykorzystywana do ich produkcji podlega rozkładowi.  Posiadają certyfikat ekologiczny Oeko-Tex® 100. Z powodu żółtego paska anionowego, który usuwa nieprzyjemny zapach i zatrzymuje rozprzestrzenianie się bakterii wewnątrz wkładki. Wkładki są bardzo chłonne, przyjazne dla skóry, nie podrażniają jej i nie uczulają. Wkładki posiadają warstwy przepuszczające powietrze, dzięki którym skóra się nie poci i nie powstają odparzenia.

Płyn do higieny intymnej w 99 % wykonany ze składników naturalnego pochodzenia to kosmetyk bezzapachowy i bardzo delikatny dla skóry i sfer intymnych, a do tego jest bardzo wydajny. 

Chusteczki nawilżone są wykonane z włókna bambusowego, które jest bardzo delikatne dla skóry i jednocześnie mocne, co podwyższa komfort ich używania. W składzie chusteczek nie ma alkoholu, parabenów, chloru czy laurylosiarczanu sodu. Są bezzapachowe, delikatne dla skóry i okolicy intymnych oraz wzbogacone o ekstrakt z aloesu i witaminy E.

Marka GentleDay posiada Certyfikat ochrony środowiska ISO 14001, który potwierdza zrównoważone procesy produkcji i redukcję negatywnego wpływu na środowisko. 

Moim zdaniem produkty GentleDay są bardzo przyjazne dla skóry, dają poczucie komfortu i pewność, że delikatne okolice intymne są bezpieczne i nie są narażone na podrażnienia. 

Buziak!
Paulina