BAMBUSOWA SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW

Hej! Jak pewnie już zauważyliście ostatnio coraz bardziej interesuję się tematyką less waste i staram się zmieniać moje codzienne nawyki i nadszedł też czas na moją pierwszą bambusową szczoteczkę do zębów.

Higiena jamy ustnej z aparatem ortodontycznym nie należy do najłatwiejszych, poza szczoteczką soniczną miałam zawsze kilka zwykłych szczoteczek porozkłądanych po kosmetyczkach i torebkach, aby były w pogotowiu. Oczywiście były to szczoteczki plaskitowe, ale dojrzałam do decyzji by wymienić je na bambusowe i długo zastanawiałam się którą wybrać, aż trafiło na szczoteczkę marki Humble Brush. Rączka szczoteczki jest wykonana ze 100% biodegradowalnego, pochodzącego ze zrównoważonych upraw bambusa, a włosie wykonano z nylonu niezawierającego BPA. Nie tylko sama szczoteczka jest ekologiczna, również opakowanie wykonano z materiałów pochodzących z recyklingu, zaś wewnętrzną osłonkę z kompostowalnego papieru.

E045E8A4-47D5-4541-83C7-AF7243D7A6AF-3E0699A4-CB26-4953-B62D-07EB0E402F7E

Po zużyciu (zaleca się wymiane szczoteczki co 3 miesiące) można podzielić szczoteczkę na dwie części, rączkę wyrzucić do śmietnika na odpady BIO, rozłoży się w kilka miesięcy. 

Skandynawski design i prostota to nie jedyne zalety szczoteczki, jej włosie jest bardzo dobre i trwałe, nie wkręca się w druty i nie wypada. 

Szczoteczki HumbleBrush znajdziecie stacjonarnie np. w Rossman i SuperPharm.

Buziak!
Paulina