GARNIER MACADAMIA HAIR FOOD

Hej! Jak już pewnie wiecie mam bardzo kręcone, suche i rozjaśniane włosy ze skłonnością do puszenia się i trudnościami w rozczesywaniu. Aktualnie sięgają mi prawie do pasa, dlatego ich pielęgnacja zajmuje mi więcej czasu i cenię sobie produkty, które są skuteczne. Niedawno poznałam nową linię kosmetyków Hair Food od Garnier z linii Macacamia i muszę Wam o niej powiedzieć więcej, ponieważ moje włosy ją pokochały. Cała linia pięknie pachnie, a szampon i odżywka zamknięte są w opakowaniach przyjaznych dla środowiska – powstały z plastiku z recyklingu i nadają się do ponownego przetworzenia.

SZAMPON

Ten szampon jest moim odkryciem. Delikatnie, ale skutecznie oczyszcza zarówno skórę głowy jak i włosy zostawiając je odświeżone i przyjemne w dotyku. Włosy po umyciu nie są szorstkie ani poplątane. W zestawie z odżywką z tej samej linii moje włosy wyglądają rewelacyjnie, łatwo się rozczesują, są wygładzone, ale nie obciążone i się nie puszą.

Dodatkowo szampon nie podrażnia i nie wysusza skóry głowy co jest dla mnie bardzo ważnym aspektem.

ODŻYWKA

Odżywkę nakładam w dość dużej ilości na około 5 minut. Bardzo łatwo się ją spłukuje. Pozostawia włosy wygładzone i lejące bez obciążenia. Włosy są nawilżone, odżywione, i bardziej lśniące. Nie mam problemu z ich rozczesaniem i poplątanymi supłami.

Często prostuję włosy, odkąd używam tej odżywki widzę, że nie puszą się tak szybko jak wcześniej i efekt wygładzenia utrzymuje się nawet przez kilka dni.

MASKA

Maskę Food Hair producent poleca używać na trzy sposoby – jako nocną kurację na włosy, jako standardową maskę nałożoną do 15 minut lub jako odżywkę. Ja znalazłam dla niej jeszcze jedno zastosowanie, które sprawdza się u mnie najlepiej – nakładam ją na suche włosy na około 2 godziny przed myciem i po upływie tego czasu spłukuję, myję włosy i aplikuję odżywkę. Po takim zabiegu, który wykonuję raz w tygodniu moje włosy są bardzo dobrze odżywione i nawilżone, nie elektryzują się i są bardziej podatne na stylizację. Uwielbiam efekt wygładzenia jaki pozostawia na włosach. Ta maska  jest zdecydowanie moim ulubionym produktem z całej linii.

A Wy znacie produkty z linii Food Hair od Garnier? Może polecacie inne wariant zapachowe?

Buziak!
Paulina