KOBO PODKŁAD MATTE COVER

Od kilku tygodni testuję podkład Komo Matte Cover, którego byłam bardzo ciekawa i dzisiaj chciałabym te testy podsumować.

862DEFD6-5B8D-4C98-9913-D269F1B085D3

W mojej kosmetyczce znalazły się cztery odcienie tego kosmetyku, z czego dwa pasują najbardziej do mnie – 901 bardzo jasny beż(najbardziej po lewej), który zostawiam na okres jesienno-zimowy oraz 903 (drugi od prawej) idealny na lato, lekko opalony, ale ciągle jasny beż z żółtymi pigmentami. O dziwo kolor 902 jest lekko ciemniejszy od 903, a 904 to typowy kolor dla bardzo opalonych karnacji. Po kilku godzinach kolor pozostaje bez zmian i się nie utlenia.

KOBO PODKŁAD MATTE COVER od lewej 901, 902, 903, 904 
KOBO PODKŁAD MATTE COVER od lewej 901, 902, 903, 904
IMG_5458
KOBO PODKŁAD MATTE COVER od lewej 901, 902, 903, 904

Podkład Kobo Matte Cover zamknięty jest w bardzo eleganckiej szklanej buteleczce wykończonej czarnymi detalami i pompką, która ułatwia aplikację.

Jego konsystencja jest lekka i bardzo płynna, przez co przyjemnie rozprowadza się go na skórze zwłaszcza latem. Aplikowany zarówno gąbką jak i palcami idealnie się rozsmarowuje i pięknie się wtapia. Już niewielka ilość wystarczy aby pokryć nim całą twarz, a gdy jest taka potrzeba można dobudować krycie kolejną, która nie tworzy efektu maski, ani nie odkleja uprzednio nałożonego kosmetyku.

Podkład Matte Cover zakrywa niedoskonałości, zaczerwienienia i przebarwienia ujednolicając koloryt i pozostawiając na twarzy efekt drugiej skóry. Pięknie się wtapia, pozostawia cerę zmatowioną, ale nie odbiera jej naturalnego blasku.

Mam cerę mieszaną i latem potrafi ona bardzo szybko świecić się w strefie T, ten podkład utrzymuje mat w tej okolicy nawet do 8 godzin w zależności od tego, czy na zewnątrz jest 20, czy 30 stopni, bo jednak im wyższa temperatura tym znika szybciej, co jest normalne. Gdy spędzam cały dzień w biurze nie znika z twarzy przez dobre 8 godzin, gdy biegam po mieście to jego trwałość to max 4 godziny.  Dobrze współgra z innymi kosmetykami jak korektory, bronzer i róż, które na nim utrzymują się aż do wieczora. Pod koniec dnia twarzy wygląda bardzo dobrze, podkład znika ze skóry równomiernie, nie zbiera przy porach, nie waży i nie tworzy plam nawet w bardzo upalne dni, gdy pot pojawia się na czole. Nie podrażnił i nie zapchał mojej skóry.

Leciutka konsystencja, średnie krycie i matowe wykończenie to idealne połączenie wpasowujące się w moje podkładowe wymagania. Dzięki podkładowi Kobo Matte Cover wiem, że przez cały dzień moja twarz będzie wyglądać świeżo i naturalnie, a zaczerwienienia nie będą widoczne. Bardzo się polubiliśmy i zostanie ze mną na długo

Zalety:

  • Kolor,
  • Lekka konsystencja,
  • Matowa formuła o naturalnym wykończeniu,
  • Średnie krycie z możliwością budowania,
  • Pozostawia na twarzy efekt drugiej skóry,
  • Nie ciemnieje,
  • Nie wyświeca się,
  • Nie zapycha, nie podrażnia,
  • Stopniowo i naturalnie znika w ciągu dnia.

Polecam serdecznie 🙂

Buziak,
Paulina