NETFLIX – OSTATNIO OGLĄDANE

Ostatnio mam mniej czasu, aby posiedzieć na kanapie i wciągnąć się w seriale. Wolę spędzać czas na świeżym powietrzu, chociaż mam wrażenie, że popołudnia po pracy uciekają tak szybko, że zanim pomyślę co zrobić, to już czas iść spać.

Ciągle śledzę co nowego pojawia się na Netflix i wiele z tytułów wrzucam na moją listę lub po prosu zaczynam oglądać i zapominam o nieprzyjemnych obowiązkach. Nie mamy w domu telewizji i korzystamy głównie z aplikacji na TV lub komputer, gdzie oglądamy to co chcemy i kiedy nam wygodnie.

W dzisiejszym wpisie chciałabym przedstawić Wam seriale, które ostatnio mnie wciągnęły i są godne polecenia.

dom z papieruDOM Z PAPIERU – 2 SEZONY – Bardzo długo kręciłam się wokół tego serialu i zaczynałam go chyba ze trzy razy. Teraz gdy obejrzałam jeden odcinek poleciała lawina i w ciągu dwóch dni obejrzałam cały sezon, potem kolejny, a teraz z niecierpliwością czekam na trzeci. To pełen akcji i zaskakujących zwrotów serial o idealnym planie napadu na mennicę narodową, jednak po drodze pojawia się wiele nieprzewidzianych sytuacji.

 

 

Luke Cage 2

LUKE CAGE – SEZON 2 – to kolejne odcinki opowiadające losy mieszkańców Harlemu oraz ich kuloodpornego bohatera Luke’a Cage’a. Ten serial jest moim zdecydowanym ulubieńcem spośród wszystkich seriali o superbohaterach Marvel’a dostępnych na Netflix.

 

 

 

 

 

trzynaście powodów sezon 2

13 POWODÓW – SEZON 2 – to kontynuacja historii licealistki, która popełniła samobójstwo. Ujawniane są kolejne szczegóły jej decyzji oraz wpływu jej otoczenia. Jeśli nie wiedzieliście sezonu pierwszego to szczerze Wam go polecam. Szokujący, interesujący i pełen emocji.

 

 

 

 

Churchill's Secret Agents

CHURCHILL’S SECRET AGENTS THE NEW RECRUITS – bardzo ciekawa historia o tym, jak postanowiono wyszkolić kilkunastu ochotników na agentów SOE (Special Operations Executive) technikami z lat 40-tych. Dobrze zachowany klimat tamtych czasów w ubiorze, rekwizytach i otoczeniu, ciekawe metody szkoleniowe oraz wplecione opowieści o prawdziwych agentach podczas II Wojny Światowej. Jeśli interesujecie się historią Europy z okresu II WŚ, to ten krótki (5 odcinków) serial na pewno Wam się spodoba.

 

 

 

The Toys That Made Us Netflix

THE TOYS THAT MADE US –  to ciekawy dokument składający się z kilku odcinków, który opowiada o najsłynniejszych zabawkach na świecie – ich początkach, rozwoju, ewolucji oraz o tym, jaką pozycję w społeczeństwie zajmują dzisiaj.

 

 

 

 

NOVEMBER 12 ATTACK ON PARIS NETFLIX

NOVEMBER 13 ATTACK ON PARIS to wstrząsający dokument opowiedziany przez świadków, którzy tego dnia byli uczestnikami lub zakładnikami tragicznych wydarzeń w Paryżu 13 listopada 2015 roku. Dzień, który wstrząsnął Francją, Europą i całym światem. Ja wtedy byłam z daleka od tych wydarzeń, czułam się bezpiecznie w USA, jednak wiem, że strach jaki zapanował wtedy dosięgnął nawet moją rodzinę. Ten serial pokazuje zorganizowanie, zasięg i brutalność jaka działa się na ulicach Paryża.

 

 

A może Wy moglibyście polecić mi jakieś dobre filmy lub seriale – niekoniecznie z netflix?

Buziak
Paulina