WIOSENNY NIEZBĘDNIK – OCHRONA UV

Processed with VSCO with p5 presetCzy u Was ostatnie dni też są tak ciepłe? Mam wrażenie, że to bardziej lato niż wiosna – słońce świeci całymi dniami, termometr wskazuje 30 stopni – czego chcieć więcej po długiej i szarej zimie?

Dzięki temu spędzam więcej czasu na świeżym powietrzu – na spacerach, rowerze czy w ogródkach kawiarnii wystawiając swoją skórę na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, co nie zawsze kończy się dobrze.

Moja skóra jest bardzo wrażliwa na promienie słońca – wystarczy krótki pobyt w ogrodzie, aby się zaczerwieniła i zaczęła piec, dlatego tak ważna jest dla mnie ochrona przed promieniami UV. Rzadko zdarza mi się wychodzić z domu bez nałożenia filtra – kilkukrotnie sparzyłam się do tego stopnia, że przez kilka dni nie mogłam ruszać rękoma czy nogami ( skóra napięła się na zgięciach nie pozwalając mi wykonywać naturalnych ruchów) i inne tego rodzaju historie.

Tej wiosny pierwszym filtrem, który trafił do mojej kosmetyczki jest filtr Nivea Sun Protect&Bronze i już skradł moje serce.

Jest to balsam o  SPF 30 bardzo lekkiej konsystencji, który wchłania się natychmiast po nałożeniu. Przyjemnie się go rozsmarowuje – nie jest ani tłusty, ani lepki, dzięki czemu sprawdza się idealnie do szybkiego nałożenia tuż przed wyjściem z domu. Dodatkowo nie zawiera w sobie samoopalacza ani nie brudzi ubrań niezależnie od ich koloru. Zawiera ekstrakt roślinny z lukrecji, który stymuluje i pobudza procesy opalania, dzięki czemu moja skóra jest chroniona, ale i stopniowo nabiera ładnego brązowego koloru.

Po kilku tygodniach stosowania zauważyłam, że ani razu nie pojawiły się na mojej skórze zaczerwienienia spowodowane przebywaniem na słońcu. Jednak największym plusem tego balsamu jest jego formuła, która pozwala mi na szybką aplikację, nawet przed wyjściem do pracy, nie niszcząc moich ubrań.

Jeśli nadal szukacie ochrony przed słońcem, to serdecznie polecam Wam ten balsam.

Buziaki,
Paulina

 

 

 

Jedna myśl w temacie “WIOSENNY NIEZBĘDNIK – OCHRONA UV

Możliwość komentowania jest wyłączona.